Rozmiar tekstu:
  • Tekst standadowej wielkości
  • Tekst dużą czcionką
  • Tekst bardzo dużą czcionką

Główne menu

Pokaż
Wyniki naborów
Temat
Nauka i edukacja
Priorytet
10 Edukacja
Działanie
10.4 Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy
Zakończony
01-08-2016 08:00 | 16-08-2016 15:00

Nabór w trybie konkursowym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 Oś priorytetowa 10 Edukacja, Podziałanie 10.4 Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy, Poddziałanie 10.4.3 Dostosowanie  systemów  kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy – ZIT AJ.
Nabór dla Wnioskodawców planujących realizację projektów na obszarze Aglomeracji Jeleniogórskiej określonym w Strategii ZIT AJ.

Konkurs ogłasza:
Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 oraz  Miasto Jelenia Góra  pełniąca funkcję Instytucji Pośredniczącej w ramach instrumentu Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Aglomeracji Jeleniogórskiej (ZIT AJ).
IP pełni wspólnie z IZ rolę Instytucji Organizującej Konkurs.
Funkcję Instytucji Zarządzającej pełni Zarząd Województwa Dolnośląskiego.
Zadania związane z naborem realizują:
Departament Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego z siedzibą we Wrocławiu, ul. Mazowiecka 17, kod pocztowy 50-412.
ZIT AJ (ul. Okrzei 10, 58-500 Jelenia Góra) pełniące funkcję Instytucji Pośredniczącej na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy IZ RPO WD a Miastem Jelenia Góra pełniącym funkcję lidera ZIT AJ oraz funkcję Instytucji Pośredniczącej, w ramach instrumentu Zintegrowane Inwestycje Terytorialne RPO WD.

Na co i kto może składać wnioski

Kto może składać wnioski

W ramach konkursów o dofinansowanie realizacji projektu mogą ubiegać się podmioty wyszczególnione w SzOOP RPO WD, tj.:

  • jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia;
  • jednostki organizacyjne jst;
  • organy prowadzące publiczne i niepubliczne szkoły i placówki  prowadzące  kształcenie zawodowe;
  • placówki  kształcenia  ustawicznego, placówki kształcenia praktycznego oraz ośrodki dokształcania i doskonalenia zawodowego, umożliwiające uzyskanie i uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych;
  • instytucje rynku pracy, o których mowa w art. 6 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, prowadzące działalność edukacyjno-szkoleniową
  • podmioty prowadzące działalność oświatową, o której mowa w art. 83a ust. 2. Ustawy o systemie oświaty;
  • osoby prowadzące działalność gospodarczą.

O dofinansowanie nie mogą ubiegać się podmioty, które podlegają wykluczeniu z możliwości otrzymania dofinansowania, w tym wykluczeniu, o którym mowa w art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.

Na co można otrzymać dofinansowanie

W ramach niniejszego konkursu ogłoszony jest nabór na następujące typy projektów:
10.4.F. Kształcenie w formach pozaszkolnych osób dorosłych umożliwiających podniesienie kwalifikacji zawodowych, zainteresowanych kształceniem z własnej inicjatywy oraz doradztwo edukacyjno – zawodowe dla osób dorosłych.
10.4.G. Organizacja tradycyjnych pozaszkolnych form kształcenia ustawicznego (m.in. kwalifikacyjnych kursów zawodowych i kursów umiejętności zawodowych) we współpracy z pracodawcami.
Kategorią interwencji dla niniejszego konkursu jest kategoria interwencji 118, która dotyczy lepszego dopasowywania systemów kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy, ułatwiania przechodzenia z etapu kształcenia do etapu zatrudnienia oraz wzmacniania systemów kształcenia i szkolenia zawodowego i ich jakości, w tym poprzez mechanizmy prognozowania umiejętności, dostosowania programów nauczania oraz tworzenia i rozwoju systemów uczenia się poprzez praktyczną naukę zawodu, realizowaną w ścisłej współpracy z pracodawcami.

Kryteria wyboru projektów

Wyciąg z Kryteriów wyboru projektów zatwierdzonych przez KM RPO WD 2014-2020 obowiązujących w niniejszym naborze stanowi załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu.

 

Finanse

Ogólna pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów

Ogółem kwota środków europejskich przeznaczona na konkurs dla ZIT AJ wynosi: 4 256 828 PLN (tj. 968 782 EUR)
Łączna kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów zostanie zwiększona o środki z budżetu państwa w zależności od poziomu planowanego przez Wnioskodawców wkładu własnego

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu lub maksymalna dopuszczalna kwota do dofinansowania projektu


Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania UE wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi 85%.
Maksymalny poziom całkowitego dofinansowania wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu (środki UE + współfinansowanie z budżetu państwa) wynosi 90%.

Minimalna wkład własny

Minimalny udział wkładu własnego Wnioskodawcy w ramach konkursu wynosi 10% wydatków kwalifikowalnych projektu.

Wartość projektu

Minimalna wartość projektu: 50 000,00 PLN

Maksymalna wartość projektu- Nie dotyczy

Inne ważne informacje

Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek

Procedurę odwoławczą w perspektywie finansowej 2014-2020 reguluje ustawa z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020. Procedura odwoławcza została szczegółowo opisana w Regulaminie konkursu.

Pytania i odpowiedzi

IOK udziela wyjaśnień w kwestiach dotyczących konkursu i odpowiedzi na zapytania indywidualne kierowane na adresy poczty elektronicznej:

    pife@dolnyslask.pl
    pife.jeleniagora@dolnyslask.pl
    pife.legnica@dolnyslask.pl
    pife.walbrzych@dolnyslask.pl

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Materiały informacyjne:

Informacje o naborze

Miejsce, termin i sposób składania wniosków

Wnioskodawca wypełnia wniosek o dofinansowanie za pośrednictwem Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnych (SOWA), który jest dostępny poprzez stronę https://www.generator-efs.dolnyslask.pl System ten umożliwia tworzenie, edycję oraz wydruk wniosków o dofinansowanie, a także zapewnia możliwość ich złożenia. Następnie wniosek taki powinien zostać złożony w systemie SOWA w terminie od godz. 8.00 dnia 1 sierpnia 2016 r. do godz. 15.00 dnia 16 sierpnia 2016 r. Jednocześnie do siedziby IOK (IZ RPO WD) należy dostarczyć jeden egzemplarz wydrukowanej z systemu SOWA papierowej wersji wniosku, opatrzonej czytelnym podpisem/ami lub parafą i z pieczęcią imienną osoby/ób uprawnionej/ych do reprezentowania Wnioskodawcy (wraz z podpisanymi załącznikami – jeśli dotyczy).
Za datę wpływu do IOK (IZ RPO WD) uznaje się datę wpływu wniosku w wersji papierowej. Wersję elektroniczną wniosku należy przesłać do IOK (IZ RPO WD) za pośrednictwem SOWA najpóźniej w dniu złożenia wniosku do IOK (IZ RPO WD) w wersji papierowej. Papierowa wersja wniosku może zostać dostarczona:
a) osobiście do kancelarii Departamentu Funduszy Europejskich mieszczącej się pod adresem:
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego Departament Funduszy Europejskich ul. Mazowiecka 17, 50-412 Wrocław II piętro, pokój nr 2020
b) kurierem lub pocztą na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego Wydział Wdrażania EFS ul. Mazowiecka 17, 50-412 Wrocław.
Przed złożeniem wniosku w siedzibie IOK (IZ RPO WD) należy zweryfikować czy suma kontrolna wersji elektronicznej wniosku (w systemie) jest zbieżna z sumą kontrolną papierowej wersji wniosku.
Wnioski złożone wyłącznie w wersji papierowej albo wyłącznie w wersji elektronicznej zostaną uznane za nieskutecznie złożone i pozostawione bez rozpatrzenia. W takim przypadku wersja papierowa wniosku (o ile zostanie złożona) będzie odsyłana na wskazany we wniosku o dofinansowanie adres korespondencyjny w ciągu 14 dni od daty złożenia.
Wniosek wraz z załącznikami (jeśli dotyczy) należy złożyć w zamkniętej kopercie, której opis zawiera następujące informacje:

  • pełna nazwa Wnioskodawcy wraz z adresem
  • odpowiedni numer naboru to jest: RPDS.10.04.03-IZ.00-02-139/16 – konkurs ZIT AJ
  • tytuł projektu
  • zapis: „Nie otwierać przed wpływem do Wydziału Wdrażania EFS”.

Wraz wnioskiem należy dostarczyć pismo przewodnie, na którym zostanie potwierdzony wpływ wniosku do IOK. Pismo to powinno zawierać te same informacje, które znajdują się na kopercie.
Logowanie do systemu SOWA w celu wypełnienia i złożenia wniosku o dofinansowanie będzie możliwe najpóźniej w dniu rozpoczęcia naboru. W przypadku ewentualnych problemów z Systemem Obsługi Wniosków Aplikacyjnych (SOWA), IZ RPO WD zastrzega sobie między innymi możliwość wydłużenia terminu składania wniosków lub złożenia ich w innej formie niż wskazane wyżej. Decyzja w powyższej kwestii zostanie przedstawiona w formie komunikatu we wszystkich miejscach, w których opublikowano ogłoszenie.
Oświadczenia oraz dane zawarte we wniosku o dofinansowanie projektu są składane pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Wniosek o dofinansowanie projektu zawiera klauzulę następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za podanie fałszywych danych lub złożenie fałszywych oświadczeń”. Klauzula ta zastępuje pouczenie właściwej instytucji o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.

Termin składania wniosków

Wnioski o dofinansowanie projektów mozna składać od 01.08.2016r. do dnia 16.08.2016r.

Wzór umowy o dofinansowanie

Wzory umowy o dofinansowanie projektu stanowią załączniki nr 5,6,7 do Regulaminu konkursu

Wzór wniosku o dofinansowanie

Wzór wniosku o dofinansowanie stanowi załącznik do Regulaminu konkursu

Ikona naboru
Poddziałanie 10.4.3 Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy – ZIT AJ
Pliki do pobrania
Opublikowano:
30 czerwiec 2016